Sortér ansatte efter kategori eller søg på navn

Vis alle
  • Vis alle
  • IT-teknikere
  • Pedeller
  • Bibliotekarer
  • Vejledere
  • Faglærere
  • Ledelse
  • Administration
Anders Bach Jensen
Anders Bach Jensen
Rektor
96 32 71 11
Lindskovvej 40
9000 Aalborg
Historie
Religion
Oldtidskundskab

Administrativ leder, personaleforhold, lærernes arbejdstid, optagelse, evaluering, pædagogisk udvikling, bestyrelse, bygninger, klagesager, eksternt skolesamarbejde mv.

Opgaver
Anita Wittrup
Anita Wittrup Larsen
Administrativ medarbejder
25 48 16 60
Deltavej 91
9000 Aalborg
Anne Mygind Kærgaard (AM)
Anne Mygind
Lærer, IB Teacher, læsevejleder
Ryesgade 16, 1.th.
9000 Aalborg
Dansk
Hasseris Gym - Billede på vej
Anne-Lise Schou
lærer, IB Teacher, frivilligvejleder
Carsten Hauchsvej 11
9000 Aalborg
Ashley Tootle (AT)
Ashley Tootle
Lærer
A.C Jacobsensvej 15
9400 Nørresundby
Idræt
Astrid Kallesøe Pedersen (AK)
Astrid Kallesøe Pedersen
Lærer, IB Teacher
Johs. V. Jensensvej 8
9240 Nibe
Musik
Tysk
Bente Pinstrup
Bente Enevold Pinstrup
Administrativ medarbejder / SU-vejledning
96 32 71 12
Christmas Møllers Vej 27
9210 Aalborg SØ
Berit Steffensen Martens (BE)
Berit Steffensen Martens
Lærer, IB Teacher
Jens Stoffersens Vej 9
9000 Aalborg
Fransk
Matematik
Birita Djurhuus
Birita Djurhuus
Lærer, IB Teacher
Myrdalstræde 70A
9220 Aalborg Øst
Engelsk
Tysk
Carina Seyfert (CS)
Carina Seyfert
Lærer, IB Teacher
Rughaven 31, 3.tv.
9000 Aalborg
Psykologi
Dansk
Carl Åge Okkels
Carl Åge Okkels
Gymnasiepsykolog
Casper Døssing (CD)
Casper Døssing
Lærer
Eventyrbakken 24
9240 Nibe
Filosofi
Historie
Oldtidskundskab
Cathia Dalgaard Christensen
Cathia Dalgaard Christensen
Administrativ medarbejder
96 32 71 13
Bertel Holts Vej 2a, 1. sal
9400 Nørresundby
Charlotte Andersen (CA)
Charlotte Andersen
Lærer
Lupinvej 8
9380 Vestbjerg
Psykologi
Samfundsfag
Charlotte Marie Bisgaard Nielsen (CN)
Charlotte Bisgaard Klemmensen
lærer, CAS Coordinator
Skovbrynet 2
9530 Støvring
Billedkunst
Spansk
Charlotte Høyer Ringgaard (CR)
Charlotte Høyer Ringgaard
Lærer, IB Teacher
Hjortøgade 6, 3.tv.
9000 Aalborg
Dansk
Historie
Claus Jensby Madsen (CM)
Claus Jensby Madsen
Lærer
Skelagervej 171, 1.1
9000 Aalborg
Fysik
Matematik
Dan Otto Jensen (DJ)
Dan Otte Jensen
Lærer
Parallelvej 21
9210 Aalborg SØ
Fysik
Matematik
Dorthe Enger (DE)
Dorthe Enger
Lærer, IB Teacher
Religion
Engelsk
Erik Christensen
Erik Christensen
Lærer, IB Teacher
Lillisvej 3
9000 Aalborg
Musik
Erik Nød Sørensen (ES)
Erik Nød Sørensen
Lærer
Aavangen 13
9000 Aalborg
Musik
Matematik
Heine Berg Norsk (HN)
Heine Berg Norsk
Lærer
Engelsk
Erhvervsøkonomi
Helle Schouborg Jensen (HS)
Helle Schouborg Jensen
Lærer
Naturgeografi
Henrik Larsen
Henrik Larsen
Pedel/Janitor
96 32 71 20
Skodsborgvej 36
9270 Klarup
Inge Sloth (IS)
Inge Sloth
Lærer
Vestervang 32, 1. tv.
8000 Århus C
Engelsk
Spansk
Inger Kærsgaard (IN)
Inger Kærsgaard
Lærer
Engelsk
Psykologi
Inger Lebech Kaagaard (IK)
Inger Lebech Kaagaard
Lærer
Bydamsvej 14, Ravnkilde
9610 Nørager
Biologi
Historie
Ivan Ioujakov (II)
Ivan Ioujakov
Pædagogisk faglig koordinator/Deputy Head of IB Department
Historie
Engelsk

Deputy IB coordinator , IB Exam Administrator
CAS Coordinator

Opgaver
Jacob Jepsen Pedersen (JA)
Jacob Jepsen Pedersen
Lærer
Niels Bugges Vej 17
9240 Nibe
Historie
Samfundsfag
Jan Nygaard Foged (JF)
Jan Nygaard Foged
Lærer, IB Teacher
Nibevej 511A
9240 Nibe
Samfundsfag
Historie
Janne Højholt-Nielsen (JH)
Janne Højholt-Nielsen
Lærer
Herningvej 26
9220 Aalborg Ø
Kemi
Matematik
Jeppe Jepsen
Jeppe Jepsen
Lærer
Klokkestabelen 34
9000 Aalborg
Fysik
Matematik
Jesper Holmbach (HO)
Jesper Holmbach
Uddannelsesleder, Lærer
96 32 71 17
Thomas Kingos Vej 97
9000 Aalborg
Dansk
Engelsk

Fravær og elevforsømmelser, idrætsfritagelse, introperiode for nye elever, brobygning, ekstern kommunikation, vikar og skemaændringer, omsorgs- og feriefridage mv.

Opgaver
Joen Kon Christensen (JC)
Joen Kon Christensen
lærer, IB Teacher
Leandervej 14
9000 Aalborg
Dansk
Idræt
Jørgen Kallesøe Pedersen (JØ)
Jørgen Kallesøe Pedersen
Lærer
Johs. V. Jensensvej 8
9240 Nibe
Dansk
Tysk
Karen Juul Randbøll (KR)
Karen Juul Randbøll
Gymnasievejleder, lærer
Poseidonvej 83
9210 Aalborg SØ
Historie
Samfundsfag
Karin Mølgaard Skals
Head of IB Department, uddannelsesleder

International Baccalaureate, IB coordinator, IB Student Counselling, IB Extended Essay Coordinator

Opgaver
Karina Aabo Fosnæs
Karina Aabo Fosnæs
Lærer
Malurtvej 23, 1. tv
9000 Aalborg
Samfundsfag
Psykologi
Keld Pilman Martens
Keld Pilman Martens
IT-teknikker / AV-ansvarlig / IT Support
20 78 67 12
Follingsvej 82
9200 Aalborg SV
Kristina Nørremark (KN)
Kristina Nørremark
Lærer
Nørholm Bygade 8
9240 Nibe
Engelsk
Filosofi
Spansk
Lars Møller-Pedersen
Lars Møller-Pedersen
Pedel/Janitor
96 32 71 20
Dalvej 11
9800 Hjørring
Lars Korslund Nielsen
Lars Nielsen
Vicerektor
96 32 71 14
Skrænten 25
9400 Nørresundby
Historie
Tysk

Internationalisering, Efteruddannelse, udvekslingselever, bekendtgørelser og regler, Skriftlig eksamen, større skriftlige opgaver, skolens bestyrelse, ekstern kommunikation, eksternt skolesamarbejde, kontakt til elevråd og elevaktivitetsudvalg.

Opgaver
Lars Storm Christensen
Lars Storm Christensen
Pedel/Janitor
96327120
Lillisvej 11
9000 Aalborg
Lasse Helverskov (HE)
Lasse Helverskov
Lærer
Magdelonevej 5
9000 Aalborg
Idræt
Matematik
Lasse Thingbak Pedersen (LT)
Lasse Thingbak Pedersen
lærer, IB Teacher
Villavej 5
9240 Nibe
Samfundsfag
Engelsk
Filosofi
Lisbeth Jul Andersen
Lisbeth Jul Andersen
Bibiotekar / Librarian
96 32 71 23
Forårsvej 57
9220 Aalborg Øst
Lisbeth Thestrup Haagensen (LH)
Lisbeth Thestrup Haagensen
Lærer
Frederik Obels Vej 13
9000 Aalborg
Biologi
Idræt
Lisbeth Vejlin (LV)
Lisbeth Vejlin
Lærer, IB Teacher
Zinksvej 25, Godthåb
9230 Svenstrup
Religion
Dansk
Lise Wortzier Sørensen (LW)
Lise Wortzier Sørensen
Lærer
Gartnervangen 15
9240 Nibe
Biologi
Dansk
Lone Als Egebo (LE)
Lone Als Egebo
Lærer
Haugaardsvej 21
9670 Løgstør
Biologi
Bioteknologi
Kemi
Lone Krogh (LK)
Lone Krogh
Lærer
Østervang 35
9500 Hobro
Fysik
Kemi
Lotte Prætorius (LP)
Lotte Prætorius
Lærer
Hasserisvej 129
9000 Aalborg
Dansk
Oldtidskundskab
Filosofi
Louise Nørgaard Nielsen (LO)
Louise Nørgaard Nielsen
Lærer
Metavej 7
9000 Aalborg
Idræt
Matematik
Mads Christian Sidenius (MS)
Mads Christian Sidenius
Lærer
Skalhøje 5
9240 Nibe
Datalogi
Engelsk
Mediefag
Melis Öztürk Andersen (AN)
Melis Öztürk Andersen
Lærer, IB Teacher
Larsen Stevnsvej 1
9310 Vodskov
Mette Bilstrup
Mette Bilstrup
Uddannelsesleder, lærer
96 32 71 15
Griegsvej 205
9200 Aalborg SV
Dansk
Tysk

Mundtlig og skriftlig eksamen, pædagogisk udvikling, introperiode for nye elever, større skriftlige opgaver mv.

Opgaver
Mette Kristensen (ME)
Mette Kristensen
Lærer
Bjørumvej 4
9200 Aalborg SV
Fysik
Matematik
Mette Qvist Brøndum (MB)
Mette Qvist Brøndum
Lærer
Bejsebakkevej 26
9000 Aalborg
Engelsk
Fransk
Mette Tetzschner Vinther (MV)
Mette Tetzschner Vinther
Lærer
Miltonsvej 11
8270 Højbjerg
Oldtidskundskab
Religion
Latin
Mia Jungberg Mathiesen
Mia Jungberg Mathiesen
Lærer
Nibevej 20
9530 Støvring
Biologi
Bioteknologi
Kemi
Morten Kristensen
Morten Ørbæk Kristensen
IT-tekniker / Systemadministrator / IT Support
20 78 67 54
Kærvej 18
9210 Aalborg SØ
Nete Engen Christiansen (NC)
Nete Engen Christiansen
Lærer
Gormsvej 3
9000 Aalborg
Dansk
Tysk
Hasseris Gym - Billede på vej
Ole H. Nielsen
IT-supporter / IT Support
Houvej 316
9362 Gandrup
Patricia McCusker
Patricia McCusker
Lærer, IB Teacher
Vesterbro 8, 4.tv.
9000 Aalborg
Patrick Bak Nielsen (PN)
Patrick Bak Nielsen
Lærer
Reberbansgade 56, 1.tv.
9000 Aalborg
Idræt
Biologi
Per Flohr (PF)
Per Flohr
Uddannelsesleder, lærer
96 32 71 27
Frederik Obels Vej 19
9000 Aalborg
Samfundsfag
Idræt

Fravær og elevforsømmelser, team Danmark, idrætsfritagelse, talentkoordinator, evaluering, vikar- og skemaændringer, omsorgsdage og feriefridage mv.

Opgaver
Per Kirkegaard (PK)
Per Kirkegaard
Lærer, IB Teacher
Kronprinsens Alle 26
9400 Nørresundby
Matematik
Per Mejlholm (PM)
Per Mejlholm
Gymnasievejleder, lærer
30 68 11 09
Asgården 19
9230 Svenstrup
Fysik
Matematik
Pernille Granau
Pernille Granau
Lærer
Hesseløgade 4, 1.th.
9000 Aalborg
Historie
Idræt
Peter Væversted Pedersen (PP)
Peter Væversted Pedersen
Lærer, IB Teacher
Gudrunvej 11
9000 Aalborg
Matematik
Kemi
Pia Marianne Blendvig (PB)
Pia Blendvig
Lærer
Dannebrogsgade 47, 3.tv.
9000 Aalborg
Billedkunst
Historie
Regina Ulf Christensen
Regina Ulf Christensen
Læsevejleder/Reading Counsellor, lærer
Vesterbro 35, 6.sal (601)
9000 Aalborg
Dansk
Religion
Rikke Rya Callow (RR)
Rikke Rya Callow
Lærer, IB Teacher
Engelsk
Tysk
Ronni Sejrsen Hansen
Ronni Sejrsen Hansen
Uddannelsesleder, Lærer
96 32 71 16
Christiansminde 14
9210 Aalborg SØ
Matematik
Fysik

Karakterer, konsultationer, AT-skema, skemaoprettelse og vedligehold, Lectio, brobygning, NV-evaluering, studieretninger, valgfag, studievalg mv.

Opgaver
Rune Sloth Christophersen (RC)
Rune Sloth Christophersen
Lærer, IB Teacher
Lange Müllers Vej 11
9200 Aalborg SV
Naturgeografi
Matematik
Sarah Westh Krog
Sarah Westh Krog
Lærer, IB Teacher
Fredericiagade 11, 3. tv
9000 Aalborg
Fysik
Astronomi
Sine Højer Thomsen
Sine Høyer Thomsen
Økonomikoordinator
41 16 94 60
Solhøjsvej 77
9210 Aalborg SØ
Sissel Grønbæk Lauvring
Sissel Grønbæk Lauvring
Kontorelev
96 32 71 21
Th. Sauers Vej 17
9000 Aalborg
Søren Kollerup (SØ)
Søren Kollerup
Gymnasievejleder, lærer
Gravlevvej 21
9520 Støvring
Musik
Søren Stiller Kjærgaard (SK)
Søren Stiller Kjærgaard
Lærer
Oluf Borchs Vej 19
9000 Aalborg
Historie
Samfundsfag
Sussi Pedersen (SP)
Sussi Pedersen
Lærer
Villavej 5
9240 Nibe
Dansk
Engelsk
Thomas Bastholm Lynge (TB)
Thomas Bastholm Lynge
Lærer, IB Teacher
Edgar Funchs Vej 13
9000 Aalborg
Matematik
Fysik
Thomas Brun Kristensen (TO)
Thomas Brun Kristensen
Lærer, IB Teacher
Hesselvej 12
9000 Aalborg
Matematik
Fysik
Thomas Fjeldal Daugaard
Thomas Fjeldal Daugaard
Lærer
Heibergsvej 20
9000 Aalborg
Naturgeografi
Samfundsfag
Tina Debora Kanstrup (TK)
Tina Kanstrup
Lærer
Eventyrbakken 24
9240 Nibe
Historie
Tysk
Tina Madsen (TM)
Tina Madsen
Arbejdsmiljørepræsentant, Lærer, IB Teacher
Kirkegårdsgade 2, st.th.
9000 Aalborg
Engelsk
Matematik
Tina Ulrik Øllgaard (TU)
Tina Ulrik Øllgaard
Lærer
Vester Tværvej 12
8920 Randers NV
Dansk
Engelsk
Tine Nielsen (TN)
Tine Nielsen
Lærer, IB Teacher
Tordenskjoldsgade 8, st. tv.
9000 Aalborg
Engelsk
Historie
Tore Rubak (TR)
Tore Rubak
Lærer, IB Teacher
Bentzensgade 1
9240 Nibe
Biologi
Idræt
Troels Peter Grøn (TG)
Troels Peter Grøn
Lærer, IB Teacher
Humlestien 1
9230 Svenstrup
Engelsk
Historie
Tue Jensen
Tue Jensen
Pedel
96 32 71 20
Uni Vous Ortmann (UV)
Uni Vous Ortmann
Lærer
Ålykkevej 32
8240 Risskov
Dansk
Engelsk
Vita Rud Nielsen (VR)
Vita Rud Nielsen
Lærer
Ellebæk 21
9400 Nørresundby
Dramatik
Samfundsfag
Ingen resultater...